Apostolov

1.00 (sis. KM)

Autor(id): Sibylle Lewitscharoff
Toimetanud: Piret Pääsuke
Tõlkinud: Kristel Kaljund
Ilmumisaasta: 2012
Köide: PK
Lehekülgi: 208 lk.
Kaal: 350 gr.
Formaat: A5
ISBN: 978-9949-492-07-7
Lisamisaeg: 01.10.2012.a.
Kategooria:

Kirjeldus

Sibylle Lewitscharoffi auhinnatud romaani on nimetatud „suureks vihakomöödiaks”. Raamatu keskmes on tütar, kes klaarib sisemiselt arveid nii oma surnud isaga kui tolle päritolumaa Bulgaariaga. Samas ei ole raamat üksnes läbi satiiriprisma kirjutatud perekonnalugu, vaid ka 20. sajandi inetuid külgi ja poliitilist olukorda kirjeldav teos. Inetute külgede hulka kuuluvad nii sotsialismi jäljed Ida-Euroopas kui ka reaalsus Stuttgart-Degerlochis – perifeerias, äärelinnas, kus minategelane on üles kasvanud.

Kriitikud kirjeldavad romaani kui muljetavaldavalt mitmekülgset reisiraamatut, perekonnaromaani ja traktaati inimese minast. Minategelane, Stuttgardis elava välisbulgaarlase tütar, reisib autoga läbi Bulgaaria ning süveneb mõtetes oma mälestustesse ja pereloosse, meenutades enesetapu sooritanud isa. Lewitscharoffi jutustamisstiil meenutab 18. ja 19. sajandi romaane. Ka raamtegevus on huvitav: sentimentaalne ärimees tahab Sofiasse, koju, toimetada 19 Saksamaal elanud välisbulgaarlast. See aktsioon päädib torkava huumoriga kirjeldatud matustega.

Eesti lugejat köidavad eelnimetatule ka kindlasti karm Ida- ja Lääne-Euroopa võrdlus, mida saab kasutada ka enesereflektsiooniks, ning autori sügavalt must huumor.

Lisainfo

Mõõtmed 1.7 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Apostolov”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top