Andragoogika

25.00 (sis. KM)

Raamat täiskasvanute õppimisest ja õpetamisest
Autor(id): Talvi Märja, Larissa Jõgi, Merle Lõhmus
Toimetanud: Ele Jaagusoo, Merle Pindmaa
Ilmumisaasta: 2021
Köide: PK
Lehekülgi: 280 lk.
Kaal: 580 gr.
Formaat: B5
ISBN: 978-9916-620-00-7
Lisamisaeg: 19.01.2021.a.
Kategooria:

Kirjeldus

Ligi kakskümmend aastat on möödunud samade autorite poolt kirjutatud raamatu „Andragoogika. Raamat õppimiseks ja õpetamiseks“ (2003) ilmumisest.

Maailm meie ümber muutub üha kiirenevas tempos. Veel kümme aastat tagasi ei osanud keegi täpselt ennustada, milliseid teadmisi ja oskusi vajab inimene toimetulekuks praeguses elukorralduses. On võimatu öelda, milline peaks olema inimeste pagas järgneva kümne aasta jooksul. Ainus, mida võib kindlalt väita, on see, et me kõik peame olema avatud muutustele, kohanemisvõimelised ja suutma ajaga sammu pidada. See tähendab, et me peame olema suutelised elukestvalt õppima.

Kaasaegses maailmas pole elukestev õppimine ammu enam hariduspoliitiline loosung – see on muutunud elamisviisiks. Ka Eestis on täiskasvanueas õppimine väljunud vaba aja sisuka veetmise raamidest ja saanud elu lahutamatuks saatjaks.

Inimene vastutab enda arengu eest ainuisikuliselt. Eneseareng on nagu teekond muutuval maastikul, mille kohta puuduvad täpsed kaardid ja teejuhised. Sellel teel kohtame ootamatuid käänakuid ning vahel lausa läbimatuna tunduvaid teelõike. Nendel puhkudel tunneme vajadust kellegi järele, kes õpetaks kompassi kasutama ja toetaks keerukate valikute tegemisel. Selliseks toetajaks võib olla nõustaja või koolitaja, kes küll ei tea vastuseid kõigile küsimustele, kuid kes oskab suunata vastuste leidmisel.
Jaapani vanasõna ütleb, et õpetamine on õppimine. Õppimis- ja õpetamisoskused ei kujune iseenesest. Käesolev raamat pakub mõtlemisainet ja tuge õpetamisoskuste arendamisel eelkõige neile, kes täiskasvanute õpetamise ja koolitamisega oma põhitöös või kõrvaltegevusena kokku puutuvad. Raamatu autorid on endale sihiks seadnud julgustada lugejat oma tegevusi mõtestama, leidmaks impulssi hinnangu andmiseks senitehtule ning võimalusi veelgi tulemuslikumaks toimetamiseks hariduspõllul.

„Andragoogika. Raamat täiskasvanute õppimisest ja õpetamisest“ loob silla 2000ndate alguse ja tänapäevase käsitluse vahel täiskasvanuõppes, kajastades valdkonnas toimunud arenguid ning esitades kaasaegseid arusaamasid täiskasvanute koolitamisest. Saatku lugejat tsitaat Ameerika arhitektilt, leiutajalt ja kirjanikult R. Buckminster Fullerilt, kes on öelnud: „Kunagi ei ole võimalik
vähem teada saada … on võimalik ainult rohkem teada saada.“

 

Lisainfo

Mõõtmed 24 × 17 × 1.8 cm
Autor

Talvi Märja, Larissa Jõgi, Merle Lõhmus

Toimetanud

Ele Jaagusoo, Merle Pindmaa

Ilmumisaasta

2021

Köide

PK

Lehekülgi

280 lk

Kaal

580 g

Formaat

B5

ISBN

978-9916-620-00-7

Lisamisaeg

19.01.2021.a.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Andragoogika”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top