Seitseteist võimalust luule käsitlemiseks koolitunnis

2.75 (sis. KM)

Laost otsas

Abimaterjal 5.-12. klassi kirjandustundide ilmestamiseks
Autor(id): Maarika Lips
Toimetanud: Kairit Henno
Illustreerinud: Jana Lass
Ilmumisaasta: 2013
Köide: PK
Lehekülgi: 32 lk.
Kaal: 200 gr.
Formaat: A5
ISBN: 978-9949-492-30-5
Lisamisaeg: 06.11.2013.a.

Laost otsas

Kirjeldus

Mis on luule? Küllap on iga kirjandusõpetaja seda oma õpilastelt küsinud. Tõenäoliselt saanud vastusteks nii õlakehitust kui ka asjalikku selgitust. Igaüks mõistab ja tajub luulet erinevalt: mõnele meeldivad nukrad armastusvärsid, teine naudib põnevat sõnamängu, kolmas märkab ridade vahele peidetud mõtet. Ometi on neidki, keda igasugused riimid ja salmid jätavad täiesti ükskõikseks. Võib-olla on selles oma roll, kas hea või halb, meid ümbritseval kirjul maailmal: värvilisel ja virvendaval ekraanil, pideval (muusika)müral ning meeletul teabetulval.

Kuidas õpetada noort inimest luulet kuulama, sellest aru saama, seda ise looma? Sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Mõnikord
võib teema juurde tulla hoopis arvuti, muusika, mängu, liikumiste kaudu ja sealt edasi minna süvaanalüüsile. Üks on igal juhul oluline: luule peab puudutama meie hingekeeli.

Sellest kogumikust leiab mõtteid, kuidas käsitleda luulet 5.–12. klassi tundides, kasutades interneti võimalusi, liikumist, mängu ja joonistamist.

Lisainfo

Mõõtmed 0.6 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Seitseteist võimalust luule käsitlemiseks koolitunnis”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top