Õpime rõõmuga loodust tundma

9.50 (sis. KM)

Laost otsas

Praktilisi harjutusi lapse loogilise mõtlemise, loovuse ja loodusetundmise arenduseks
Autor(id): Jaanika Sirp, Halliki Tammiste, Marve Torstenberg jt.
Toimetanud: Kairit Henno
Illustreerinud: Jaanika Sirp
Ilmumisaasta: 2013
Köide: PK
Lehekülgi: 173 lk.
Kaal: 500 gr.
Formaat: A5
ISBN: 978-9949-492-24-4
Lisamisaeg: 18.03.2013.a.

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

Sellesse raamatusse on kokku kogutud luuletused, mõistatused, liisusalmid, rahvatarkused, vanasõnad ning mängud, mis aitavad mängulise õppimise kaudu tekitada lapses huvi looduse vastu. Samuti leiate siit palju katseid ja harjutuslehti, mis toetavad lapse loomulikku õpihuvi.

Õppematerjal on kasutatav kodus, lasteaias ja koolis ning annab ideid loodustegevuste korraldamiseks nii toas kui ka õues.
Ülesanded on sõnastatud lapsele arusaadavalt ja lihtsalt. Olenevalt vanusest saab laps ülesandeid lahendada üksi või koos täiskasvanuga mängides.

EESSÕNA

Mets on aidanud inimest juba iidsetest aegadest alates: toitnud, katnud, kaitsnud ja ravinud. Inimene on looduse kroon; et oma trooni hoida, õpib ja uurib ta varajasest east peale enda ümber ringi vaadates, kompides, haistes jne. Õpetaja, täiskasvanu osaks jääb vaid last aidata loodusega sinasõbraks saada, et laps ei ohustaks loodust ega loodus last.

Looduse alushariduse sisuks on lapse igapäevase elu ja kogemusega seotud loodusvaldkonna teemad, mis on valitud vastavalt aastaaegadele, rahvakalendri tähtpäevadele ning õppekavale. Siinne töövihik sobib nii lasteaia- kui ka algkoolilastele, sealhulgas neile, kelle koduseks suhtluskeeleks ei ole eesti keel. Töölehtede abil saab tutvuda Eestis kasvavate taimede ja loomadega.

Mängulise tegevuse kaudu väärtustab laps keskkonnahoidlikku mõtteviisi, märkab nähtusi ja muutusi looduses ning mõistab looduses valitsevaid seoseid ja seaduspärasusi. Õpetaja, täiskasvanu ülesandeks on pakkuda kogemusi, kavandada ja korraldada mitmekesiseid tegevusi nii, et laps saaks ise aktiivselt neis osaleda ning ise teadmisi omandada. Täiskasvanu suunab märkama, pakub kogemise võimalusi, tekitades lastes eduelamust.

Lisainfo

Mõõtmed 1.3 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Õpime rõõmuga loodust tundma”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top