LEHTPUUD II

29.00 (sis. KM)

Autor(id): Urmas Roht
Toimetanud: Ele Jaagusoo
Ilmumisaasta: 2021
Köide: KK
Lehekülgi: 616 lk.
Kaal: 2600 gr.
Formaat: A4
ISBN: 978-9916-620-06-9
Lisamisaeg: 20.04.2021.a.
Kategooriad: ,

Kirjeldus

 

Käsiraamat on jätkuks LEHTPUUD I osale ja on mõeldud kasutamiseks dendroloogia õppeaine õppijaile, puukoolitöötajatele, haljastusspetsialistidele, loodus- ja keskkonnakaitsjatele, samuti harrastusaednikele ning kõigile loodusränduritele, kes peavad lugu puittaimedest ja soovivad neid tundma õppida või lihtsalt neist enam teada saada.
Taimesüstemaatikas on vahepealsetel aastatel toimunud olulised muutused, sest tohutult on lisandunud teadmisi geneetikast, mis omakorda seadnud uude valgusesse taimerühmade omavahelised sugulussuhted. Neid uusi teadmisi on püütud arvestada võimaluste piires ka selles köites.
Vahepeal on ilmunud puude ja põõsaste osas nii kodumaist kui tõlkekirjandust, kuid lehtpuude ja – põõsaste süvendatud käsitlus jätkub selle sarjaga.
Raamatu teine osa käsitleb puittaimi alates punapuuliste (Erythroxylaceae) sugukonnast ja lõpetades magnoolialiste (Magnoliaceae) sugukonnaga. Lehtpuude II köites leiab käsitlemist kokku üle viiekümne taimesugukonna, mõned neist on omakorda õige mahukad. Palju tähelepanu on pööratud ilutaimede sordikirjeldustele ja nende kasvunõuetele. Taimehuviline leiab raamatust rohkelt teavet ja saab sinasõbraks paljude uute liikidega. Aiandushuvi on praegu hoogsal tõusuteel ja loodetavasti suudab Lehtpuud II sillutada teed puittaimede paremaks tundmaõppimiseks.

Lisainfo

Mõõtmed 4.1 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “LEHTPUUD II”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top