LEHTPUUD I

39.00 (sis. KM)

Autor(id): Urmas Roht
Toimetanud: Kairit Henno
Ilmumisaasta: 2021
Köide: KK
Lehekülgi: 432 lk.
Kaal: 2390 gr.
Formaat: A4
ISBN: 9789949441075
Lisamisaeg: 16.06.2021.a.
Kategooriad: ,

Kirjeldus

 

Käsiraamat-määraja “Lehtpuud” on kavandatud avaldada kolmeosalisena. Esimeses osas (432 lk, A4, kõvaköide) antakse lühiülevaade puittaimede ehitusest ja talitlusest ning määramiseks vajalikust terminoloogiast. Mõisteid selgitavad lisatud joonised. Käsiraamat on üles ehitatud sugukondade tähestikulist järjekorda silmas pidades ning esimeses köites käsitletakse sugukondi Acanthaceae kuni Ericaceae. Iga sugukonna puhul esitatakse kõigepealt üldiseloomustus. Tähtsamaid taimeperekondi käsitletakse üksikasjalikumalt, andes kõigepealt perekonna üldiseloomustuse ja seejärel perekonna tähtsamate liikide kirjeldused.

Perekonna esindajate valik on üsna lai: püütud on lähtuda Euroopa Liidu piires kasvavatest ja siin haljastuses kasutatavatest olulisematest liikidest, kuid mõistagi oli valikut teha küllaltki keeruline. Perekonna üldiseloomustuse järel on toodud liikide määramise tabelid, mis on koostatud võrsete ja pungade eristamistunnuseid aluseks võttes. Iga liigi puhul on antud ladina- ja eestikeelne nimi, ladinakeelse nime hääldus nurksulgudes ning nimi inglise, saksa ja vene keeles, kui see on olemas. Liigi tasandil on tähelepanu pööratud neljale liigi määramistunnuste kompleksile. Nendeks on võrsed, lehed, õied ja viljad. Kirjeldatud on ka liigisiseseid süstemaatilisi üksusi – alamliike, teisendeid, vorme ja sorte, kui need on olemas. Just sordikirjeldustele on pööratud rohkem tähelepanu, sest uusi sorte üha lisandub, kuid nende kirjeldused on visad levima. See nimekiri pole kaugeltki täielik, kuid uut teavet sortide kohta peaks raamatust leidma igaüks.

Käsiraamat on rikkalikult illustreeritud autori tehtud fotodega, mida on üle kahe tuhande, ja võrsete ning lehtede originaalskaneeringutega. Fotod on põhiosas valminud aastate jooksul Euroopa eri botaanikaaedu külastades. Lehtpuude ja -põõsaste käsiraamatu-määraja esimene osa on mõeldud kasutamiseks dendroloogia õppeaine õppijaile, puukoolitöötajatele, haljastusspetsialistidele, loodus- ja keskkonnakaitsjatele, samuti harrastusaednikele ja kõigile, kes peavad lugu puittaimedest ning soovivad neid tundma õppida.

Veaparandus

Tähelepanu! Külmakindlustsoonide tabelis (lk 12) on inimliku eksituse tõttu jäänud Fahrenheiti kraadid ümber arvutamata Celsiuse kraadidesse, ehkki märgitud on Celsiuse kraadid.
Celsiuse kraadides on tsoneering järgmine:
I tsoon: alla –45,5 ºC
II tsoon: –45,5…–37,2 ºC
III tsoon: –37,2…–28,8 ºC
IV tsoon: –28,8…–23,3 ºC
V tsoon: –23,3…–20,5 ºC
VI tsoon: –20,5…–15,0 ºC
VII tsoon: –15,0…–12,2 ºC

Eelpool nimetatud vead esinevad ainult esmatrükises (2007), hilisemas kordustrustrükis ja ka käesolevas raamatus neid vigu ei esine!

Autor

Lisainfo

Mõõtmed 3.3 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “LEHTPUUD I”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top