JOONISTADES NUTIKAKS

9.00 (sis. KM)

Ülesandeid loogika ja loovuse arendamiseks alus- ja alghariduses
Autor(id): Marju Türnpuu
Toimetanud: Ele Jaagusoo
Illustreerinud: Marju Türnpuu
Ilmumisaasta: 2018
Köide: PK
Lehekülgi: 90 lk.
Kaal: 350 gr.
Formaat: A4
ISBN: 978-9949-492-88-6
Lisamisaeg: 08.08.2018.a.
Kategooria:

Kirjeldus

„Joonistades nutikaks“ on lisaülesannete kogumik kõigile huvilistele. Kogumiku ülesanded arendavad silma-käe koostööd, püsivust, tähelepanu, mälu, mõtlemist ning kinnistavad olemasolevaid teadmisi.
Kogumik koosneb 40-st paarisülesandest. Esimene osa paarisülesandest on koordinaatpunktide järgi pildi joonistamine. Pildid on seotud aastaaegade ja/või tähtpäevadega. Ülesanded esitatakse kogumikus koordinaatpunktide arvu kasvavas järjekorras. Soovitav on alustada väiksema koordinaatpunktide arvu pildiga. Punkte võib ühendada joonlaua või vaba käega. Valminud pilti saab värvida ja täiendada oma äranägemise või juhendaja korraldus(t)e järgi.

Alljärgnevalt on mõned soovitused ja ideed valminud piltide rõõmsamaks muutmiseks:

• Täiendused võivad olla vaba käega joonistatud. Näiteks võib korvipildile joonistada korvi sisse seened või marjad (sõltuvalt sellest, mis aastaaega õpitakse). Kuusepildile võib juurde joonistada ehted, käbid jne.
• Mõne pildi juures saab täienduste tegemisel kasutada ka ruudustikku. Näiteks pühademuna võib kaunistada ruudu jooni järgides. Märtsikellukesepildil saab põhipildi kõrvale joonistada ruudustikku samasuguse kellukeseõie jne.
• Joonistuste täiendamise raskusastet saab muuta konkreetse korralduse (nt: Joonista puule punased ja kollased lehed) asemel abstraktsemat korraldust andes (nt Joonista puule sügisvärvides lehed).
• Ka värvimisülesannetes saab raskusastet muuta. Alljärgnevalt on toodud mõned näited raskusastme suurenemise järjekorras:

– Värvimine juhendaja poolt ette öeldud värvusega.
– Vabavärvimine.
– Värvimine piiratud arvu värvustega (nt Värvi vihmavari 3 erinevat värvust kasutades).
– Värvimine mitmeosalise korralduse järgi (nt Värvi siil halliks, siili jalad pruuniks ja joonistatud lehed kollaseks).

Teine osa paarisülesandest on koordinaatpunktide järgi valminud pildiga seotud nuputamisülesanne. Siin saab laps lahendada erinevaid ülesandetüüpe: leida liigset, ühendada paarid, lahendada sudokusid, leida rada labürindis jne. Oluline on, et laps mõistaks ülesande põhimõtet ja tööjuhendit. Selles on kindlasti abiks õpetaja/juhendaja. Kui lisaülesandel on pealkirja jaoks punktiir, siis tuleb leida koos lapsega piltidele üldnimetus. Lehekülje allservas on kaks punktiiri, mille täitmise sisu usaldan juhendajale. Arvestada tuleb kindlasti lapse võimeid ja arengutaset. Alljärgnevalt vaid mõned ideed:

Pildil olevate objektide nimetuste kirjutamine;
Pildi kohta paari lühilause kirjutamine;
Põhjenduse kirjutamine, miks mõni pilt teiste piltide hulka ei kuulu (õpetaja/juhendaja abiga) jne.
Kuna tegemist on lisaülesannete kogumikuga, siis ülesanded on mõeldud lahendamiseks enamasti pärast konkreetse teema lõpetamist, sest mõni ülesanne nõuab eelteadmisi (nt puude lehed ja nende viljad; „Mis ei sobi teiste hulka?“ tüüpi ülesanded jne).

Kindlasti tunneb iga õpetaja ja lapsevanem on lapsi ning oskab teha lapse jaoks ülesannete lahendamise võimetekohaseks ja meeldivaks.

Toredat lahendamist ja nuputamist koos lastega!

Lisainfo

Mõõtmed 1.5 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “JOONISTADES NUTIKAKS”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top