Ideedeajaloo põhijooni

3.60 (sis. KM)

Autor(id): Gunnar Eriksson, Tore Frängsmyr
Toimetanud: Jaan Kivistik, Marju Lerpajõe
Tõlkinud: Katrin Tombak, Siiri Joandi-Tomingas
Ilmumisaasta: 2007
Köide: PK
Lehekülgi: 232 lk.
Kaal: 440 gr.
Formaat: A5
ISBN: 978-9985-9801-01
Lisamisaeg: 28.09.2012.a.

 

Kategooria:

Kirjeldus

Inimkonna arengut saadab loendamatu hulk ideid – religioosseid, poliitilisi, filosoofilisi jne – millel kõigil on ajalugu. Ideed, mis said alguse juba sajandite eest, kujundavad ja vormivad meie mõtlemisviisi ning elulaadi veel tänagi. Ideede ajaloost rääkides peetakse esmajoones silmas teatavaid keskseid ideid ja ideedekomplekse, mis on erinevatel ajastutel intellektuaalses arengus domineerinud. 

Raamat annab ülevaate kesksetest inimühiskonda kujundanud ideedest nende ajaloolisest keskkonnast lähtuvalt. Nii hõlmab raamat ideede ajalugu alates antiikajast kuni 20. sajandi ideeliste allikateni. Kuigi algselt kavandasid autorid raamatu õpikuna, kujunes sellest populaarses vormis hariv raamat kõigile huvilistele, seetõttu on raamat heaks lisamaterjaliks gümnaasiumi ajaloo- ja filosoofiatundides. Eestikeelne raamat on tõlgitud rootsikeelse raamatu viiendast täiendatud trükist.

Prof T. Frängsmyr on Uppsala ülikooli teadus- ja ideede ajaloo osakonna juhataja, kauaaegne Rootsi kuningliku akadeemia teadusajaloo keskuse direktor ja Les Prix Nobel (Nobel Foundation Yearbook) toimetaja.

G. Eriksson on Uppsala ülikooli teadus- ja ideede ajaloo emeriitprofessor ja paljude teadusajalugu käsitlevate raamatute autor.

Lisainfo

Mõõtmed 1.8 cm
Autor

Gunnar Eriksson, Tore Frängsmyr

Toimetanud

Katrin Tombak, Siiri Joandi-Tomingas

Ilmumisaasta

2007

Köide

PK

Lehekülgi

232 lk

Kaal

440 g

Formaat

A5

ISBN

978-9985-9801-01

Lisamisaeg

28.09.2012.a.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Ideedeajaloo põhijooni”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top